Bulunduğumuz yerin sanatsallığını ispatlamakta, gökyüzünden süzülen olağanüstü ışıklardan daha etkili bir kaynak düşünemeyiz. Kendimizi ışıtmak için bir tür çağrı olan bu işleyişe kulak vermeliyiz.

“Mindfulness eğitimi ile zihnen yalınlaşmayı, zihni ruh ve bedenle aynı zaman diliminde yönetebilmeyi ve an’a odaklanmayı yaşamanın yolculuğuna başladım. Sevgili Ayla Türkmen’e çok teşekkür ederim. ’’

Başak Korkmaz
2 Temmuz 2020

“Mindfulness eğitimine başlarken; daha önce doktorum dağılan dikkatim, zayıflayan hafızam, artan stresim için ‘mindfulness’ tavsiye etmişti. Fırsat bu fırsattır dedim ve programa kaydoldum. Başlarken eğitmeni araştırmamış ve beklentimi yüksek tutmamıştım. Hatta sekiz hafta devam edebileceğimden de emin değildim. Eğitimimizi bu hafta tamamladık.

Sevgili eğitmenimiz Ayla Türkmen konuyu çok iyi biliyor ve bizlere aktarma şekli de mükemmeldi. Bizleri şefkat ve dikkatle dinledi, gerekli uyarıları çok güzel bir dil ile yaptı. Harika metaforlar verdi. Meditasyonlardaki ses tonu da çok güzeldi. Grup üyeleri özel olarak bir araya getirilmiş gibi, çok iyi yol arkadaşlarıydı.

Kişisel gelişme üzerinde uzun yıllardır çalışan biriyim; kısa zamanda bu kadar uzun mesafe kat ettiğim hiçbir eğitim ve araç olmamıştı. Bu eğitim için eğitmenimiz sevgili Ayla’ya teşekkür ediyorum. Ayla Türkmen’den koçluk eğitimi de almak istiyorum.’’

Meral Zaim
2 Temmuz 2020

“Durdum, bir derin nefes aldım. Anılar ve tasarılar dünyası arasında mekik dokuyan zihnimi yargılamadan gözlemlemeye niyet edip oturdum, tüm bu koşuşturmanın bana değil zihnime ait olduğunu gördüm… Dayanıklılığımın arttığını hissediyorum. Özgürüm çünkü zihnim düşünceler ürettiğinde fark ediyorum ve bu düşüncelerin peşinden gitmiyorum. En rahatsız durumlarda bile dikkatimi anda olmaya vererek odaklanabiliyorum. Sevgili Hocam Ayla Türkmen’e kalpten teşekkürlerimle…”

Filiz Öztürk Drahşan

Ayla Türkmen’le koçluk, içinizde yatan devi uyandırmak gibidir. Karışıklığı netliğe, zor ve engelleyici görüneni gerçekçi bir perspektife oturtmama çok büyük katkı sağlamıştır. Güçlü yanlarıma odaklanan, cesaretlendiren ve bazen de meydan okuyan içten koçluğu kariyerimde büyük adımları güvenle atmama ve çizgiyi atlamama yardımcı olmuştur. Son olarak Ayla Türkmen’in koçluğunda, olayların etrafından dolaşamazsınız, sizi nezaketle ve ustaca odağınıza ve asıl önemli olan yolunuza koyar ve yolunuzu açar.

İyi ki varsınız Ayla hocam! Ne kadar kısıtlıyım ifade etmekte, neler geçiyor aklımdan ama bu kadarını yazıya dökebildim.

Benim için Ayla hocam siz kalpsiniz, hakiki olan ne varsa size ait; samimiyet, içtenlik, bilge, bilgili, netliksiniz, yolu temizleyensiniz, yolu açan, yüreklendiren ve “Haydi ne duruyorsun koş, uç!” diyensiniz…

Didem Yılmaz